Jak se na výsadek vybavit?

Co na sebe...

Březnové počasí bývá sice už někdy hezké, ale přece jen ještě občas mrzne a stalo se, že jsme šli i po sněhu. Navíc v noci je výrazně chladněji, než přes den.
Volte tedy raději teplé oblečení, určitě nezapoměňte na čepici a rukavice - když ne na sobě, tak je mít určitě v rezervě v batohu. Nezbytností je pláštěnka, na výsadek jezdíme bez ohledu na počasí, takže klidně můžete jít v dešti i sněhu. Nehledě k tomu, že pláštěnka dobře poslouží jako podložka na sezení při odpočinku v terénu.
Boty by měly být pevné a vysoké, odolné proti vlhkosti a také dobře rozšlápnuté. I když si naplánujete trasu třeba jen 8 km, můžete ve skutečnosti ujít mnohem více - než najdete správný směr, nachodíte mnohdy pár kilometrů navíc. Drobné bloudění není na výsadku také žádnou výjimkou. Naprosto nevhodné jsou různé typy tenisek, adidasek ap.

A co s sebou...

Samozřejmě pořádný pohodlný batoh. Do něj si dáte jídlo a pití na celou noc. Vhodná je termoska s čajem. V cíli sice dostanete teplý čaj, ale žízeň je po cestě velká. Až ráno vstanete, bude připravena tradiční snídaně - párky s hořčicí a chleba. Ale během výsadku se stravujete z vlastních zásob
Dále si do batohu dáte již zmíněnou pláštěnku (tu někam nahoru, abyste se k ní snadno dostali) a samozřejmě baterku. Nejlepší je diodová čelovka - vydrží dlouho svítit a nasazená na hlavě ani moc nepřekáží. Ideální je taková, která má i červené světlo. Pokud půjdete s normální baterkou, volte raději takovou, ktrá má i červené sklíčko. Ono při červeném světle si v noci lépe přivykají oči a po zhasnutí svítilny lépe vidíte.
Mapa a buzola stačí jedna do skupiny, pokud nemáte, půjčíme Vám jí. Dobrým pomocníkem je i GPS navigace. Nezapomeňte na tužku, při plnění úkolů je nepostradatelná.

Věci na spaní

Spíme vždycky na podlaze v tělocvičně (nebo jiném sále), potřebujete tedy podložku na spaní - karimatku a spacák. Tyhle dvě věci doporučejeme zabalit zvlášť, označit jménem a při vysazení je nechat v autobusu. Ten je odveze do cíle, kde si je pak najdete. Ovšem chcete-li nést spacák i karimatku celou cestu s sebou, klidně můžete.